Aktivity dospělí


Pilates

Pilates, nebo též metoda pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv.powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla.


Jemná jóga

Lekce pomalého klidného cvičení se snadným, nenáročným průběhem. Lekce je plná jednoduchých protahovacích ásan, kdy se důraz klade na dech, správnost provedení a dle možností výdrž v každé pozici. Mezi pozice jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky.

Relaxační cvičení

Vhodné pro ty, co již vnimají své pohybové limity, ale chtějí stále pečovat o pohyblivost a pružnost svého těla s citlivostí pro své možnosti. Pravidelné cvičení s laskavou pozorností je pohlazením po těle i po duši a přináší dovednost vnímat své tělo s láskou, přijetím a pozorností k jeho potřebám. Propojuje lehké protahovací i částečně posilovací cvičení s dechovými a relaxačními technikami.Pilates po porodu

Chcete se dostat postupně do formy, zpevnit bříško a vrátit se ke své kondici před porodem? Přijďte si zacvičit pilates. Hodiny jsou vhodné pro maminky od ukončeného šestinedělí. Ve čtvrtek můžete vzít s sebou děti do jednoho roku a v pátek děti nad jeden rok.